DJI Phantom 4 drono apžvalga

by

DJI Phantom 4 drono apžvalga, turbūt aktualiausia šios dienos tema tarp besidominčių šios srities naujienomis. DJI tai visame pasaulyje gerai žinomas dronų gamintojas, šiuo metu į prekybą leidžiantis 4-tąją Phantom versiją. Kuo pastarasis vilioja naujus vartotojus ir jau patyrusius dronų pilotus tuojau pat ir apžvelgsime.

Komplektacija

 • Dronas Phantom 4
 • Valdymo pultas
 • Viena baterija
 • Baterijos kroviklis
 • 2 komplektai propelerių
 • Atminties kortelė 16GB
 • USB laidas

Visa tai supakuotą į putų polistirolo dėžę, kuri tinkama transportavimui. Aišku, tai nėra labai tvirtas ir ilgaamžis lagaminas, tačiau tikrai pravers nes neretai dronai apgadinami transportuojant.

Kas naujo?

Lyginant su buvusiu modeliu, šis dronas yra tokio pat dydžio, tačiau sunkesnis. Taip pat svarbiausia naujovė – tai revoliucinė kliūčių išvengimo technologija, kurios dalis yra dvi mažos priekinės kameros, o taip pat dvi mažos apatinės kameros bei sonariniai jutikliai, kurie yra vizualinės pozicionavimo sistemos (VPS) dalis. Pastaroji padeda pozicionuoti droną atsižvelgiant į žemės paviršių.

Valdymo pultas ir skrydžių režimai

Valdymo pulte atsirado naujas, kaip teko išsiaiškinti, vertingas pauzės mygtukas. Jis leidžia vartotojui trumpam sustabdyti droną, vykdant intelektualius skrydžio režimus. Šis pauzės mygtukas tai tarsi avarinis stabdis, jei matote, kad kažkas savarankiško skrydžio režimų metu vyksta negerai. Todėl naudojant šiuos režimus, patartina vieną pirštą visad laikyti ant pauzės mygtuko.

Skrydžio režimų mygtukas taip pat turi 3 pozicijas, tačiau jų reikšmė kiek kitokia. P-režimas yra tradicinis režimas su GPS. Įjungus šį režimą, dronas yra paklusnesnis, taip pat galima pasinaudoti visais esamais jutikliais, kurie padės Jums išlaikyti poziciją, stabilų skrydį ir pajusti kliūtis. Naudojant šį režimą galimos ir išmanaus skrydžio ypatybės, jas galima aktyvuoti pasirinkus iš meniu išmaniojo įrenginio ekrane.

S-režimas, tai sporto režimas, kurio dėka dronas gali pasiekti net iki 72 km/h greitį. Trečiasis režimas tai A-režimas, dar kitaip aukščio režimas. Su šiuo režimu taip pat galima pasiekti iki 72 km/h greitį, tačiau šiame režime yra išjungtos GPS ir VPS sistemos ir tiesiog laikomas aukštis.

Baterija

Lyginant šią bateriją su pirmtako, ją pasistengta kiek įmanoma patobulinti. Padidinta jos talpa, sukurtas geresnis baterijos užrakto mechanizmas, kurio dėka lengviau įdėti ir išimti bateriją. DJI teigia, kad Phantom 4 skrydžio laikas yra 28 minutės, atliekant bandymus, nusileista po 26 minučių su 9 procentais baterijos talpos. Tačiau atminkite, kad dronas kaip ir automobilis turės skirtingas sąnaudas esant skirtingam skraidymo stiliui, greičiui, kovai prieš vėją ir t.t.

Gimbalas ir kamera

Patobulintas ir gimbalas – vibracijos slopinimo blokai nuo šiol yra viduje korpuso. Kamera yra remiama iš abiejų pusių, taip padidinant jos stabilumą. Kameros lęšio dizainas bei gamybos medžiaga pakeista geresne. Kamera taip pat turi 2x skaitmeninį priartinimą, tai reiškia, kad norint priartinti pakaks pirštais perbraukti išmaniojo įrenginio ekraną. Priartinimas neveiks 4K raiškoje ar prie 120fps (sulėtintu režimu).

Taip pat, kaip ir Phantom 3 ar Inspire, vaizdo įrašas yra itin aštrus, tai išspręsti galima naudojant pasirinktus parametrus, nustatant aštrumą -1 ar -2. Ši kamera turi 3D vaizdo triukšmų pašalinimo funkciją, kuri veikia gerai, triukšmų vaizdo įraše yra kur kas mažiau nei Phantom 3 filmuotoje medžiagoje.

Lyginant Phantom 4 kamerą su Phantom 3 ar Inspire, naujojoje vaizdas bus nežymiai aiškesnis, taip pat prietemoje filmuotuose vaizdo įrašuose ar darytose nuotraukose yra mažiau triukšmų.

Kliūčių vengimas

Šiai dienai, ši funkcija yra labiausiai revoliucinė tarp dronų gamintojų, o taip pat Phantom 4 ji yra veikianti. Tačiau reikia neužmiršti, kad ji veikia tik iš kopterio priekio ir apačios, tai yra Jūs vistiek galite kliudyti kliūtį skrendant atgal arba į šoną. Esant įjungtai šiai funkcijai, priklausomai nuo situacijos, dronas nusprendžia ar sustoti ir kyboti ore, ar skristi virš kliūties, ar apskristi kliūtį aplink. Tiesa, kartais dronas sustoja gan arti kliūties, kas gali šiek tiek išgąsdinti pilotą. Kliūčių vengimo funkcija neveikia, kai uždėtos propelerių apsaugos. Taip pat reikia prisiminti, kad įjungiant kopterį, aplink jį netoli neturi būti jokių objektų, kitaip jis gali supainioti šiuos objektus su propelerių apsaugomis ir išjungti kliūčių vengimo režimą. Taip pat yra buvę atvejų, kai leidžiantis ant asfalto, dronas gali šią dangą supainioti su kliūtimi ir negalėti nusileisti. Tuomet nusileidimui tenka pasirinkti kitą dangą.

Intelektualūs skrydžio režimai

Naujasis Phantom 4 siūlo du naujus šio tipo skrydžio režimus – tai aktyvi trasa bei palieskite ir skriskite.

Aktyvi trasa – leidžia naudotojui sekti objektus pasirenkat juos ekrane. Paprasčiausiai galima nukreipti kamerą į tą objektą, kuris turi būti sekamas ir pažymėti jį ekrane. Kaip ir visi intelektualūs režimai, taip ir šis turi šiek tiek netobulumų, kuriuos reikėtų prisiminti. Jei sekamo žmogaus rūbų spalva bus panaši į esančių netoliese objektų spalvą, dronas gali pasimesti tarp jų ir pradėti sekti ne tą objektą. Arba pavyzdžiui dronui sunku atskirti sekamą pilkai apsirengusį žmogų einantį asfaltu dengtoje automobilių stovėjimo aikštelėje. Taip pat galimas dalykas dronui prarasti sekamą objektą, jei pastarasis juda per greitai arba staigiai pakeičia judėjimo kryptį.

Palieskite ir skriskite – šis režimas paprasčiausiai leis paliesti pirštu bet kurią ekrano vietą ir pasirinkti būtent tą nurodytą kryptį. Skrydžio greitis gali būti pasirenkamas naudojant ekrane esantį slankiklį. Taip pat paprastai galima pakeisti skrydžio kryptį – paliečiant norimos krypties ekrane vietą. Phantom 4 neleis pasirinkti skrydžio krypties, kur dronas gali susidurti su kliūtimis.

Išvados

Šis dronas pirmasis paruoštas skristi pasiūlė neblogai veikiančią kliūčių vengimo funkciją, taip pat komplektacijos pliusas – transportavimo dėžė, praversianti pradedantiesiems vartotojams. Tačiau jei esate naujokas šioje srityje, rekomenduojame Jums pradžioje išmokti drono valdymo ypatybių naudojantis simuliatoriumi arba pamėginti paskraidyti su pigiu nedideliu dronu ir tuomet jau imtis rimtesnio bei brangesnio.

Rekomendacijos Phantom 3 naudotojams: Jei naudojate savo Phantom 3 tik fotografavimui tuomet nelieka prasmės pirkti naujausios Phantom 4 versijos nes jos patobulinimai jaučiasi tik filmuojant, tad didelio skirtumo tarp šių modelių nepajusite.

 

Patarimas Jums!

 

Dėkojame už įvertinimą! Dabar praneškite pasauliui apie tai.

.
Kaip vertinate šį straipsnį?

 • Prastas
 • Puikus
 • Vidutiniškas
 • Nuobodus
 • Nuliūdino
 • Neblogas