Amžinas klausimas: Kuris vaizdo registratorius yra geresnis? Nuo kiek kainuoja kokybė?

Pirkti vaizdo registratorių

 

Tai amžinas klausimas į kurį vienareikšmiško atsakymo tikrai nebus. Visų pirma, tai kokybės vertinimas yra individualus, kiekvienas vartotojas turi skirtingus poreikio kriterijus, juolab vienas gali sau leisti išleisti tik 100Lt, kitas nesunkiai už kokybę sumokės 1000lt. Na o kad asortimentas yra tikrai didelis, galite įsitikinti pas mūsų draugus svetainėje www.GPSmeistras.lt skyriuje Automobiliniai video registratoriai

Mes esame išbandę, dėl savų interesų,  ne vieną dešimtį registratorių, kurių kainos nuo 60Lt iki 900Lt,  veliau, tikimės išbandyti ir daugiau. Bandymo metu mus domina pačios sunkiausios vaizdo registratoriui suteikiamos sąlygos: aštri šviesa, intensyvi saulė, prietema, lyjant, visiška užmiesčio tamsa, labai nelygus kelias ir panašiai. Idealias sąlygas suteikti „juodajai dėžei“ ir nufilmuoti vaizdo įrašą, sugebės bet koks pardavėjas, interesantas, užtarėjas.Vėliau ši vaizdo medžiaga talpinama internete ir visi mano, kad vaizdo kamera būtent taip ir filmuos. Tenka nuvilti – ne visuomet geros sąlygos būna tuomet, kai nutinka nemalonus įvykis, po jo reikia vaizdo įrašo, o tuomet tenka susidurti su liūdna realybe.

Prieš vertinant vieno ar kito modelio stop kadrus, norime atkreipti jūsų dėmesį į kelis svarbius dalykus:

 • Registratoriaus laikiklis, jo konstrukcija – kuo daugiau lanksčiųjų dalių, kuo jis ilgesnis, tuo registratorius labiau drebės važiuojant nelygiu keliu
 • IR apšvietimas, arba tiesiog infraraudonųjų spindulių apšvietimas naktį – neverta tikėtis, kad tai pagerins juntamai naktinį filmavimą. Apšviesta kelio dalis tampa peršviesta, o virš kelio per tamsi (tai galioja esant stipriam IR apšvietimui)
 • HD kokybė, Full HD – ne šie žodžiai ir formatai suteikia kokybę. Neužkibkite ant šių, dažnai reklamai naudojamų frazių. Nusipirkę HD kokybės vaizdo kamerą už kelis šimtus ir tūkstantį – suprasite kad tas pats HD skiriasi kaip diena ir naktis. Mūsų naudojami vaizdo registratoriai visi bus FULL HD 1920×1080 taškų raiška tačiau skirtumą manau ir patys pamatysite savo akimis.
 • 30fps / 15fps, arba paprastai sakant – 15 arba 30 kadrų per sekundę – Kartais pardavėjas nutyli apie kadrų skaičių, tačiau, labai dažnai būna, kad maksimalia raiška vaizdo registratorius dirba tik 15fps, o tai yra dvigubai lėčiau, nei turėtų būti. Net su 30fps, greit prasilenkus mašinoms, neįmanoma įžiūrėti mašinos numerių, o apie 15fps neverta net kalbėti, tad būtinai pirkite tik 30fps vaizdo registratorius.
 • 2Mpix, 3Mpix,5Mpix, 8Mpix – manote tai vaizdo registratoriaus kokybę atspindintis aprašymas? Tikrai ne! Tai tik registratoriaus daromos nuotraukos rezoliucija. Taipogi didelė rezoliucija tikrai dar neužtikrina geros kokybės. Tad tai nieko bendro su vaizdo įrašo kokybe neturi.
 • Sukiojami lęšiai, galima keisti filmavimo kampą, sukinėti „akį“ – Skamba iš ties kaip privalumas, tačiau važiuojant nelygiu keliu, bei ypač po ilgesnio naudojimo, ta akute tampa nestabili, vaizdas šokinėja. Tad rekomenduojame gerai pagalvoti apie šį privalumą prieš perkant
 • Vaizdo registratorius su GPS – šis privalumas tikrai nėra blogas, tačiau ši opcija kelia registratoriaus kainą. GPS dėka registratorius žino judėjimo greitį ir įrašo buvimo vietą. Labai puikiai tinka automobiliams, kurias vairuoja įmonių darbuotojai, draugai, vaikai ir panašiai. Tai labai gera prevencijos priemonė. Tad rinktis ar ne, šį privalumą, spręskite atsižvelgus į savo asmeninius poreikius.
 • Jautrumas šviesai (Lux), diafragma – iš ties tai kiek skirtingi dalykai, tačiau apie juos rasti aprašymą prie registratoriaus yra beveik neįmanoma, tačiau vienas iš didžiausių kokybės kriterijų juodajai auto dėžei – filmavimas tamsoje. Dieną visi jie filmuoja, o naktį? Tai pamatysite patys mūsų stop kadruose (pilno ir nemažinto vaizdo, kad matytumėte visas negražias detales) Naktis, tamsa, lietus – dažnai tokiu metu mes būname už vairo, be to daugiausiai nelaimių įvyksta tamsiu paros metu, ypač nelaimių su pėsčiaisiais.

Tikrai tai ne viskas į ką reikia atkreipti dėmesį prieš perkant, nes ne ką mažiau yra svarbus įrenginio vaizdo stabilizavimas. Registratorių kuris dirbs stabiliai ir patikimai ilgą laiką be išjungimo, už labai žemą kainą tiesiog nenusipirksite. Taip pat svarbu ar avarijos metu registratorius atlaikys smūgį ir įrašys paskutinį svarbiausią failą, Ekrano būvimas ir nebūvimas – čia individualus klausimas, kaip kad ar automatinė dėžė, ar mechaninė, nes vaizdo registratoriaus darbas filmuoti, archyvuoti ir saugoti vaizdą, o vaizdo atkūrimui yra kitos priemonės. Mūsų noras apžvelgti tik pagrindus, parodyti jums nors kiek kitos registratorių darbo puses, tad giliau pasikapstysime kitą kartą.

Dažnas klausimas: kuo skiriasi pigus registratorius nuo brangaus? Gal mokame tik už vardą? Taip, mes mokame už gerą vardą kelis procentus – bet gerą vardą reikia užsitarnauti ir mokėdami už jį, mes gauname garantiją, kad šiuo vardu pažymėtas įrenginys bus kokybiškas. Kuo registratorius brangesnis, tuo daugiau problemų juose yra išspręsta: jautrumas naktį, matricos darbas „apakinimo“ metu, saulės peršvietimai, stabilizavimo sistema, tvirti laikikliai, stabilus programinės įrangos darbas ir t.t.  Tai nereiškia, kad Jums būtina nusipirkti patį brangiausią įrenginį, tiesiog atsižvelkite į savo poreikius ir mūsų patarimus.

 

 PAPILDYTA 2013 03 13d. Papildėme gan išsamiu ir vis pildomu straipsniu apie konkrečius Automobilinius vaizdo registratorius: Vaizdo registratorių apžvalga, testavimas, bei apibendrinimas.

 PAPILDYTA 2013 04 29d. – Ieškantiems geriausių vaizdo registratorių, rekomenduojame susipažinti su nepriklausomu testu: Lyderių palyginimas arba kuris vaizdo registratorius geriausias iš geriausių

 PAPILDYTA 2013 06 07d. – Mūsų svetainė dažnai gaudavo klausimus, kaip kad: „Kurioje parduotuvėje galima susipažinti su įrenginio realia filmavimo kokybe, prieš perkant vaizdo registratorių?“ Tai be galo aktualus klausimas perkantiems, nes dažniausiai perkame kiek aklai, o realybe susipažystame jau po laiko. Ankščiau tokios vietos mes nežinojome, tačiau į šią situaciją sureagavo parduotuvė Kaune, Jonavos g. 204a. Tad norintys detaliau peržvelgti realią kokybę, nekonvertuota ir nereklamius video failus iš registratorių, užsukite į „GPS meistrą“. Tel. (8-37) 20-81-64

PAPILDYTA 2013 06 27d. – Manome, kad atradome geriausią tačiau ne patį brangiausią vaizdo registratorių. Ne brangiausias, tačiau Geriausias Vaizdo Registratorius Lietuvoje BLACKSYS CF-100! Bei jo palyginimas su kitais modeliais

Vienas iš rinkoje esančių, kokybiškų ir patikimų registratorių : Blackvue HD400G II ir mūsų nuomone vienu iš geriausių nebrangių registratorių: Full HD VB-DVR5. Kaina šių įrenginių skiriasi kone 3 kartus, tad labai nelygūs „varžovai“, tačiau taip tik įdomiau.

Sąlygas suteikiame tragiškas: intensyvi šlapdriba, naktis, mažas miestelis, tačiau apšviestas. Stop kadras tos pačios vietos: Blackvue HD400 testas {focus_keyword} Amžinas klausimas: Kuris vaizdo registratorius yra geresnis? Nuo kiek kainuoja kokybė? expres bwBLACKVUE HD400 II nuotrauka

 

 

 

 

VB-DVR5 {focus_keyword} Amžinas klausimas: Kuris vaizdo registratorius yra geresnis? Nuo kiek kainuoja kokybė? expres test Full HD VB-DVR5 nuotrauka.

 

 

 

 

Visiška tamsa, neapšviestas kelias, šlapdriba. Nuotraukose pažymėsime keliu einantį žmogų, kuris turi saugumo sumetimais žibintuvėli. Stop kadras tos pačios vietos:

zmogus bw {focus_keyword} Amžinas klausimas: Kuris vaizdo registratorius yra geresnis? Nuo kiek kainuoja kokybė? zmogus bw BLACKVUE HD400 II nuotrauka

 

 

 

 

zmogus test {focus_keyword} Amžinas klausimas: Kuris vaizdo registratorius yra geresnis? Nuo kiek kainuoja kokybė? zmogus test Full HD VB-DVR5 nuotrauka.

 

 

 

 

Šių kadrų sąlygos yra įprastos, šiek tiek lyja, matomumas neblogas, tad kaip nebrangiam įrenginiui tikrai neblogai rezultatas. Savo kainos manome jis tikrai vertas.

tiltas {focus_keyword} Amžinas klausimas: Kuris vaizdo registratorius yra geresnis? Nuo kiek kainuoja kokybė? tiltas BLACKVUE HD400 II nuotrauka

 

 

 

 

kins tiltas {focus_keyword} Amžinas klausimas: Kuris vaizdo registratorius yra geresnis? Nuo kiek kainuoja kokybė? kins tiltas Full HD VB-DVR5 nuotrauka.

 

 

 

 

Testų dar nebaigėme, laukite tęsinio!

Dėkojame už įvertinimą! Dabar praneškite pasauliui apie tai.

.
Kaip vertinate šį straipsnį?

 • Prastas
 • Puikus
 • Vidutiniškas
 • Nuobodus
 • Nuliūdino
 • Neblogas