Ilgai lauktas BlackVue DR500GW-HD palyginimas su naujiena Lietuvoje – COWON AW1

by

Pirkti DR500GW-HD   Pirkti AW1

Sveiki, Lankytojai

šį kartą pabandysime palyginti visiems jau pažįstamą, vieno iš pasaulinių lyderių, kuris diktuoja rinkos madas, vaizdo registratorių BlackVue DR500GW-HD su naujoku Lietuvos rinkoje, kuris viešai metė baltą pirštinę BlackVue DR500GW-HD modeliui, tai  COWON AW1 dar vadinamas AutoCapsule. BlackVue DR500GW-HD importuotojas į Lietuvą UAB „Fedingas“, o COWON AW1 importuotojas, taipogi mūsų kolegos – UAB „Radio ryšio sistemos“, kurie ir metė iššūkį viešai, vadinadami savo importuotą prekę – „BlackVue DR500GW-HD žudiku“. Tai sukėlė gal ir ne visai malonias emocijas, tačiau konkuravimas kartais būna ir grubesnis.

Nusprendėme ir mes įsiterpti į šia situacija ir nepriklausomai palyginti minėtus įrenginius. Pasverti pliusus ir minusus, palyginti surinkimą, filmavimo kokybę ir t.t.

Blackvue DR500GW-HD {focus_keyword} Ilgai lauktas BlackVue DR500GW-HD palyginimas su naujiena Lietuvoje -  COWON AW1 Blackvue DR500GW HDDauguma klientų ir lankytojai besidomintys vaizdo registratoriais labiausiai vertina BlackVue DR500GW-HD tvirtinimą, jo konstrukcija leidžia patogiai ir greitai užfiksuoti įrenginį jam skirtoje vietoje, o taip pat jį išimti.  BlackVue DR500GW-HD naudojama tvirtinimo konstrukcija iš tiesų neturi sau lygių, bet  COWON AW1 registratoriaus tvirtinimas labai panašus į pastarąjį. Tačiau COWON AW1 vaizdo registratorius nėra toks stabilus savo laikiklyje kaip BlackVue DR500GW-HD, todėl lygiųjų skelbti negalime, o pranašumas išlieka BlackVue DR500GW-HD pusėje. Aptikome dar vieną vaizdo registratoriaus COWON AW1 trūkumą, paėmus į rankas juntamas surinkimo kokybės skirtumas, korpusas netvirtas ir braškantis, o didžiausias to kaltininkas nuimamas dangtelis, visas korpusas atrodo taip lyg būtų nesuveržtas. Tačiau, kaip paaiškėjo šis trūkumas nestipriai įtakoja vaizdo kokybę, todėl šioje vietoje BlackVue DR500GW-HD pranašumas minimalus.

Žemiau pateikiame vaizdo įrašų pavyzdžius, kuriuos galite peržiūrėti mūsų Youtube kanale arba parsisiųsti nekonvertuotą medžiagą iš žemiau esančių nuorodų. Nusprendėme nekomentuoti vaizdo kokybės, tai paliekame Jums, tiesiog manome, kad tai apylygiai varžovai. Didžiausias skirtumas tarp įrenginių – kaina, čia juos skiria ~250Lt suma.

 

Kadangi bandymus atliekančiame automobilyje yra sumontuotas BlackSys CF-100, kurį mes patys asmeniškai naudojame, tai tuo pačiu pateikiame ir jo filmuotos medžiagos pavyzdį.

 

BlackVue DR500GW-HD

COWON AW1

BlackSys CF-100
Platus matymo kampas skamba be galo patraukliai, marketinge tai vis dažniau naudojama kaip didžiausia vertybė. Žinoma kiekvienas perkantis nori, kad jo vaizdo registratorius filmuotų kuo platesniu kampu, o jei tas kampas platesnis nei kaimyno, tuomet įrenginys įgauna dar didesnę vertę. Dažniausiai kiekvienas „pliusas“ turi ir savo „kainą“. Vertėtų žinoti, kad kuo platesnis filmavimo kampas, tuo labiau nukenčia įrašo detalumas, tad smulkias detales bus gerokai sunkiau įžvelgti esant labai plačiam filmavimo kampui, lyginant su tokiu pat įrašu tik nufilmuotu siauresniu kampu. Tai natūralu, o apie tai gali paliudyti bet kuris fotografas, vaizdo operatorius ar tiesiog žmogus bent kiek susijęs ir minimaliai išmanantis šią veiklą.

Jums greičiausiai iškils du klausimai:

a) Tuomet kada verta rinktis plačiau filmuojančius vaizdo registratorius?

b) Koks yra optimalus filmavimo kampas?

Atsakymai gan paprasti:

a) Jei automobilis (tarkime sunkvežimis) yra be „nosies“, tai natūralu, kad mašinos sparnai yra kone tolygūs priekiniam stiklui, tad norint kad įraše būtų fiksuojamos situacijos ir ties automobilio šonais – reiks labai plataus kampo, kitais atvejais kaip kad lengvuose automobiliuose, kuriose priekiniai sparnai gerokai nutolę nuo priekinio stiklo – pilnai užteks įprasto filmavimo kampo: ~100-130 laipsnių.

b) į šį klausimą atsakyti vienareikšmiškai negalime, nes kiekvieno automobilio stiklo ir priekinio buferio atstumas skirtingas, automobilio plotis taip pat. Tačiau reikia stengtis, kad „kadre“ būtų matomas visas mašinos priekis (iki žibintų šonų), tačiau filmuoti salono priekines stogo sąramas yra beprasmiška, tad nepersistenkite su labai plačiu kampu, kai tam nėra didelio poreikio.

CowonAW1 {focus_keyword} Ilgai lauktas BlackVue DR500GW-HD palyginimas su naujiena Lietuvoje -  COWON AW1 CowonAW1 COWON AW1 vaizdo registratorius yra labai informatyvus, jis praneša apie visus vykdomus procesus, bei esamus nustatymus specifiniu garsu ir kalbėdamas anglų kalba. Visa tai labai patogu,o gal kiek per per daug kalbantis, bet visumoje tai yra teigiama vertybė lyginant su kitais įrenginiais kurie tiesiog supypsi kodą…, bet COWON AW1 dažnas pranešimų garsas ilgainiui ima erzinti, o kai kurie pranešimai balsu labai neaiškūs ir sunkiai suprantami. Žinoma visa tai galima išjungti ir problemos nelieka, bet be – jų neišnaudojamas įrenginio funkcionalumas. Tuo tarpu BlackVue DR500GW-HD pranešimai yra gerokai aiškesni ir jie mums neužkliuvo, viskas pateikiama minimaliai ir tai kas svarbiausia.

Sekantis privalumas – Wi-Fi. Tai skamba be galo patraukliai, neretai klientai neturėdami pilnos informacijos savaip šią funkciją interpretuoja ir viską įsivaizduoja, tai normalu, nes dažnai Lietuvių kalbos instrukcijų nebūna, o tiekėjai ne visuomet iki galo aprašo šią opciją. Tad glaustai pasakysime, kad ši opcija turi pagrindines tris panaudojimo paskirtis (kalbant apie visus įrenginius):

a) matome realiu laiku vaizdą kurį įrašinėja registratorius, ko pasekoje tiksliau galima nusireguliuoti registratoriaus kadruotę (tačiau be Wi-Fi tai padaryti galima ir be jokio vaizdo matymo, apie tai gamintojai yra taip pat pagalvoję).

b) įrašų peržiūra telefone ar kitame kompiuteryje su kuriuo yra numatytas suderinimas Wi-Fi ryšiu. Dažnai galvojame, kad tai begalinis privalumas esamu laiku prieš policijos pareigūnus (taip teigia klientai) esant ginčytinai situacijai, ar kitus įvykio dalyvius, tačiau jei jau reiks pateikti įrašą, tai darysite ne per telefoną, o pateiksite įrašą jau iš kompiuterio ir po įvykio atitinkamiems pareigūnams. Na, o įvykio dalyviai yra tikrai supratingi, tad matydami vaizdo registratorių jūsų automobilyje tikrai nesiims tuščiai jus kaltinti ir „blefuoti“ rizikuodami skaudžiomis pasekmėmis.

c) įrenginio nustatymų keitimas – tai patogu, nors įrenginio nustatymus dažniausiai keičiame vos kelis kartus per visą jo gyvavimą, tačiau tai yra tikrai patogu jei nustatymus norite keisti čia ir dabar.

Tad konkretizuojant viską – Wi-Fi yra privalumas vienareikšmiškai teigiamas. Neretai mūsų klientai jį panaudoja tik pirmus kelis kartus, toliau tai lieka nenaudotina funkciją, tačiau jei yra galimybė verta rinktis bevielį ryšį. Mūsų nuomone tai nėra toks didelis privalumas, kad turėtų keisti žmogaus pagrindinius pasirinkimo prioritetus įrenginiui, juolab jei tai lemia vaizdo kokybę. Verta paminėti, kad bevielis ryšys nėra tas privalumas, kurio dėka jūsų registratorius bus matomas kompiuteryje ar telefone dideliu atstumu, nes tai veikia neretai vos iki 10 metrų atstumu…, kad registratorius veiks kone kaip seklys, arba kad bevieliu ryšiu jus eksportuosite video įrašus į kompiuterį , nes Wi-Fi dažniausiai pateikiamas žemesnės kokybės įrašas, nei jį rasite atminties kortelėje.

Jei jūs vertinate dideles įrenginio galimybes ir funkcionalumą, COWON AW1 atitiks jūsų poreikius, BlackVue DR500GW-HD juolab…, tik pastarasis kiek brangesnis, nors negalime teigti, kad tos didesnės kainos jis nevertas, priešingai. Bet jei jums iš tiesų reikalingas platus filmavimo kampas, o už tai aukosite dalį vaizdo įrašo kokybės – geriausią vaizdo kokybę išgausite su BlackVue DR500GW-HD dienos metu, o nakties metu priešingai – geriau filmuos COWON AW1. Tačiau jei jūsų pagrindinis prioritetas yra vistik vaizdo įrašo kokybė, o ne padidintas funkcionalumas – mes rekomenduotume žvalgytis į siauresnio filmavimo kampo automobilinius registratorius ir rinktis kitus modelius. Jei klausite: Kokius? vienareikšmio atsakymo taipogi nebus, nes vartotojai skirtingi, poreikiai skirtingi, finansinės galimybės taipogi labai skirtingos, todėl prieš perkant rekomenduojame kuo daugiau domėtis, gyvai apsižiūrėti modelius, susipažinti ne tik su internete patalpintais vaizdo įrašais (neretai marketinginiais tikslais) bet ir su gyvais įrašais prekybos vietoje. Prašykite pardavėjų realių įrašų ir kuo didesnėje raiškoje, vertinkite savo pinigus, nes kokybiški registratoriai nėra pigūs, o jų aprašymai be galo gražus ir sąlyginai panašūs, tačiau filmavimo kokybė kartais skiriasi labai stipriai.

Patarimas Jums!

Dėkojame už įvertinimą! Dabar praneškite pasauliui apie tai.

.
Kaip vertinate šį straipsnį?

  • Prastas
  • Puikus
  • Vidutiniškas
  • Nuobodus
  • Nuliūdino
  • Neblogas