Kuo skiriasi Garmin VIRB X nuo VIRB XE ir kokios jų galimybės?

Daugumai klientų ir interesantų įdomu, o kuo gi skiriasi vaizdo registratoriai Garmin VIRB X nuo VIRB XE ir kokios apskritai jų galimybės. Kad ir kaip bebūtų keista, bet labai didelio ir ženklaus skirtumo tarp šių dviejų įrenginių nėra apart kainą, o tuos kuriuos radome dažniausiai naudojami profesionalų. Greičiausiai būtent dėl šios priežasties gamintojas ir rekomenduoja Garmin VIRB X eiliniam naudotojui kuris įsigijęs įrenginį nenori gilintis į nustatymus ir iškart juo naudojasi, o Garmin VIRB XE profesionalui ar mėgėjui, kuris išmano ir žino kokį galutinį rezultatą nori išgauti. Todėl prieš įsigydami vieną ar kitą Garmin VIRB modelį pasvarstykite ar tikrai naudosite tas funkcijas už kurias sumokate pirkdami brangesnį.

Mūsų nuomone tai tikrai puikus įrenginys, gamintojas nepriekaištingai apgalvojo kiekvieną detalę. Korpusas tvirtas, sandarus ir paėmus įrenginį į ranką juntama, kad jis tikrai vertas tų pinigų kuriuos už jį sumokėjome. Garmin nepasikuklino ir išleido visą gamą atsarginių dalių skirtų būtent šiems modeliams, todėl net ir pažeidus ar kitaip sugadinus kurią nors keičiamą detalę ją pasikeisite/suremontuosite savarankiškai. Tiesiog išsirinkite reikiamą remonto komplektą, jame bus visos remontui reikalingos dalys ir įrankiai sklandžiam darbui, po remonto įrenginys nepraranda sandarumo todėl drąsiai juo galite naudotis ir toliau.

garmin virb x Kuo skiriasi Garmin VIRB X nuo VIRB XE ir kokios jų galimybės? DSC075721 Pirmasis skirtumas – filmavimo kokybė, Garmin VIRB XE turi galimybę filmuoti 1440p formatu 30 kadrų per sekundę greičiu. Tai aktualu tiems kas nori aprėpti didesnį filmuojamo objekto aukštį, peržiūrint tokiu formatu filmuotus vaizdus, matysite ne siaurą ir ištemptą vaizdą, bet pakankamai aukštą.
garmin virb x Kuo skiriasi Garmin VIRB X nuo VIRB XE ir kokios jų galimybės? DSC075741 Taip pat atsiranda galimybė filmuoti 1080p formatu net 60 kadrų per sekundę greičiu, tai patiks „Slow motion“ sulėtintos peržiūros mėgėjams. Šio filmavimo režimo dėka galima sumontuoti stulbinančius vaizdus, be abejo kadrų skaičius stipriai įtakoja ir vaizdo kokybę, kuo jų daugiau tuo vaizdas ryškesnis ir detalesnis. Garmin VIRB XE suteikia galimybę rinktis iš kelių variantų:
  • 1080p60, 30, 25k/s
  • 960p – 30, 25k/s
  • 720p – 60, 50, 30, 25k/s
  • 480p – 125k/s
garmin virb x Kuo skiriasi Garmin VIRB X nuo VIRB XE ir kokios jų galimybės? DSC075751  Garmin VIRB XE turi ir vaizdo stabilizavimo sistemą kurią reikalui esant galima išjungti bei prireikus vėl įjungti. Tai skaitmeninė sistema, ji sumažina ar visai panaikina nedidelės amplitudės svyravimus tokius kaip vibracija, rankos drebėjimas, staigaus posūkio sušvelninimas ir t.t.
garmin virb x Kuo skiriasi Garmin VIRB X nuo VIRB XE ir kokios jų galimybės? DSC075761  Tai gi priėjome ankščiau minėtą meniu punktą skirtą profesionalams „Pro Settings“, žinoma tai nėra programuotojo lygio reikalaujantys nustatymai, jais gali naudotis kiekvienas vartotojas, tačiau ne kiekvienam to reikia. Garmin VIRB XE suteikia galimybę pažangiam vartotojui pasirinkti būtent tokius filmavimo parametrus bei režimus kokių reikia naudojant įrenginį vienomis ar kitomis sąlygomis.
garmin virb x Kuo skiriasi Garmin VIRB X nuo VIRB XE ir kokios jų galimybės? DSC075781  Punkte „Color“ galite pasirinkti vieną iš dviejų variantų, t.y. „Flat“ ir Vivid, o tai reiškia arba normalus spalvų atvaizdavimas, arba intensyvesnis, ryškesnis, aiškesnis.

Taip pat Garmin VIRB XE galime pasirinkti tinkamą baltos spalvos balansą (iki 7500K) arba nustatyti jį į automatinę padėtį, tuomet įrenginys automatiškai reguliuos šį nustatymą.

garmin virb x Kuo skiriasi Garmin VIRB X nuo VIRB XE ir kokios jų galimybės? DSC075791  Ryškumas Garmin VIRB XE įrenginyje reguliuojamas kaip ir daugumoje tiesiog pasirenkant vieną iš trijų pateikiamų, t.y. intensyvus, vidutinis bei žemas. Šios funkcijos dėka išgausite norimo ryškumo vaizdą, pvz. pasirinkus žemą ryškumo lygį išgausite taip vadinamą „filmo efektą“ ir t.t.

Be to Garmin VIRB XE leidžia nustatyti ISO ribas, taip išvengiama nepageidaujamų „triukšmų“ ar dar kitaip vadinamų „šiukšlių“ vaizde.

garmin virb x Kuo skiriasi Garmin VIRB X nuo VIRB XE ir kokios jų galimybės? DSC075801  Garmin VIRB XE leidžia reguliuoti ekspozicijos nuokrypį, šios funkcijos dėka galite išryškinti pirmą planą, o foną palikti neryškiu, susiliejusiu. Sistema gali automatiškai reguliuoti šį nustatymą iki nustatytos ribos arba galima „užrakinti“ ir naudoti tik nustatytą ekspozicijos reikšmę.
garmin virb x Kuo skiriasi Garmin VIRB X nuo VIRB XE ir kokios jų galimybės? DSC075811  Intervalometras arba fotografavimas/filmavimas su tam tikrais laiko intervalais. Paprastai apibūdinti šią funkciją galima būtų taip – jei norite nufilmuoti ilgą laiko tarpą, o įrašą peržiūrėti per kelias minutes tuomet pasirinkite pageidaujamą laiko intervalą ir stabiliai įtaisykite kamerą. Kamera darys po kadrą kas tam tikrą/nurodytą laiko tarpą, o peržiūros metu matysite vientisą tačiau pagreitintą vaizdą. Deja, bet pasirinkus šią funkciją Garmin VIRB XE, kaip ir kiti įrenginiai, garso neįrašys.

Garmin tai tik antras bandymas įsiskverbti į veiksmo kamerų rinką, bet jau nuo pirmojo gaminio jis buvo pakankamai populiarus ir sulaukė daug dėmesio iš tokios įrangos apžvalgininkų. Garmin VIRB X ir XE modeliai konkuruoja su garsiausiais veiksmo kamerų gamintojais ir sukelia jiems pagrįstą konkurenciją. Greitu metu pasistengsime užbaigti testą kuriame dalyvaus Garmin VIRB ir populiarieji GoPro įrenginiai, o papasakoti tikrai turime ką.

Galime palyginti Garmin VIRB X su Garmin VIRB XE ir su Garmin VIRB Elite, žemiau pateikiamoje lentelėje matysite pagrindines veiksmo kamerų funkcijas ir galimybes bei kaip jas atitinka kameros paminėtos anksčiau.

Funkcijos Garmin VIRB (Elite) Garmin VIRB X Garmin VIRB XE
WiFi sąsaja Taip Taip Taip
Bluetooth Ne Taip Taip
Apšvietimas Taip Taip Taip
GPS Taip Taip Taip
Aukštimatis Taip – Barometrinis Ne (naudoja GPS duomenis) Ne (naudoja GPS duomenis)
Atsparumas vandeniui IPX7 (1m gylyje iki 30min), naudojamas apsauginis dėklas naudojamas iki 50m gylyje 50m be papildomo dėklo 50m be papildomo dėklo
Аkcelerometras Taip Taip (+giroskopas) Taip (+giroskopas)
Vaizdo peržiūra įrenginyje Taip Ne Ne
Baterija Garmin VIRB (Elite) Garmin VIRB X Garmin VIRB XE
Įkraunama per Mini-USB USB USB
Keičiama baterija Taip / 2000 mAh Taip Taip
Darbo laikas 3val. 2val. 2val.
Papildoma baterija Ne Ne Ne
Atmintis Garmin VIRB (Elite) Garmin VIRB X Garmin VIRB XE
Kortelės tipas Micro-SD Micro-SD Micro-SD
Didžiausia palaikoma 64GB 128GB 128GB
Vaizdo įrašas Garmin VIRB (Elite) Garmin VIRB X Garmin VIRB XE
Panoraminis filmavimas Ne Ne Ne
4K Ne Ne Ne
2.7K Ne Ne Ne
1440p Ne Ne 30kps
1080p 30kps 25/30kps 24/25/30/48/50/60kps
960p 30/60kps 25/30kps 50/60/100kps
720p 30/60kps 25/30/50/60kps 25/30/50/60/100/120kps
WVGA 60/120kps 120kps 240kps
Automatinis vaizdo pavertimas Ne Taip Taip
ciklinis, nepertraukiamas filmavimas Taip Taip Taip
Timelapse funkcija Taip Taip Taip
Garsas Garmin VIRB (Elite) Garmin VIRB X Garmin VIRB XE
Vidinis mikrofonas Taip Taip (veikia net ir po vandeniu) Taip (veikia net ir po vandeniu)
Nuotraukos Garmin VIRB (Elite) Garmin VIRB X Garmin VIRB XE
Raiška Iki 16 MP (4664*3496) 12 MP 12 MP
Timelapse (intervalometras) 2,5,10,30,60s Taip Taip
Fotografavimas serijomis Iki 6 nuotraukų/s Iki 10 nuotraukų/s Iki 30 nuotraukų/s
Nepertraukiamas fotografavimas Ne Taip Taip
Panoraminis fotografavimas Ne Ne Ne
Sportas Garmin VIRB (Elite) Garmin VIRB X Garmin VIRB XE
Slidinėjimas Taip Ne Ne
Valdymas naudojant kitą susietą įrenginį Taip Taip Taip
ANT+ palaikymas Taip Taip Taip
Duomenų kaupimas iš ANT+ palaikančių įrenginių Širdies ritmas, greitis, kadensas, temperatūra, galia Širdies ritmas, greitis, kadensas, temperatūra, galia (+ Bluetooth OBD duomenys) Širdies ritmas, greitis, kadensas, temperatūra, galia (+ Bluetooth OBD duomenys)
Sporto duomenų atvaizdavimas filmuotoje medžiagoje Taip, koreguojama kompiuteriu Taip (per Garmin programą) Taip (per Garmin programą)
Išmanioji sąsaja
Garmin VIRB (Elite) Garmin VIRB X Garmin VIRB XE
Platforma IOS/ANDROID/WINDOWS iOS/Android/Windows iOS/Android/Windows
Valdymas telefonu Taip Taip Taip
Peržiūra telefone Taip Taip Taip
Filmuotos medžiagos perkėlimas į telefoną Ne Taip Taip
Kelių kamerų valdymas vienu metu Ne Iki 10 kamerų Iki 10 kamerų
Programa Garmin VIRB (Elite) Garmin VIRB X Garmin VIRB XE
Programa kompiuteriui VIRB Edit VIRB Edit VIRB Edit
Priedai Garmin VIRB (Elite) Garmin VIRB X Garmin VIRB XE
Nuotolinis valdymas Taip (nepridedamas) Taip (nepridedamas) Taip (nepridedamas)
Apsauginis dėklas nardymui Taip, iki 50m (nepridedamas) Nereikalingas Nereikalingas
Tvirtinimas Garmin VIRB (Elite) Garmin VIRB X Garmin VIRB XE
Ant galvos Taip Taip Taip
Ant šalmo Taip Taip Taip
Ant vairo Taip Taip Taip
Ant trikojo Taip Taip Taip
Siurbtuku Taip Taip Taip
Ant krūtinės Taip Taip Taip
Ant riešo Taip Taip Taip
Griebtuvu Taip Ne Ne
Lizdai Garmin VIRB (Elite) Garmin VIRB X Garmin VIRB XE
USB tipas Mini-USB USB USB
Micro-HDMI Taip Ne Ne
Stereo mikrofonui 3.5 мм Per adapterį Per adapterį Per adapterį

 

[modal heading=“Patarimas“ footer=“Čia taip pat galėsite maloniai pabendrauti su draugišku kolektyvu bei sulaukti patarimų susijusių su šia sritimi.“ dismiss_header=“dismiss_header“ text=“Patarimas Jums!“ size=“btn-large“ variation=“btn-danger“]Šiuos ir kitus įrenginius galite įsigyti patikimoje el. parduotuvėje www.GPSmeistras.lt  arba atvykite ir gyvai apsipirkite adresu Kaune, Jonavos g. 204a, čia galėsite pasitarti ir išsirinkti Jums tinkamiausią.[/modal]